Sukcesy bytowskich karateków

Sporty walki, Sukcesy bytowskich karateków - zdjęcie, fotografia
KurierBytowski.pl 26/12/2016 10:10

Karatecy UKS Drako Bytów w hali AWFiS w Gdańsku 11-krotnie zajmowali miejsca na podium. - To był dla nas wyjątkowo udany turniej - mówi sensei Konrad Kurkiewicz. 18.12. na Otwarty Puchar Gdańska Kyokushin Karate do Gdańska, mający rangę mistrzostw województwa, pojechało aż 14 reprezentantów bytowskiego klubu. Zawody z udziałem ok. 120 karateków z najważniejszych na Pomorzu klubów okazały się dla podopiecznych trenera Konrada Kurkiewicza wyjątkowo udane, bowiem przywieźli z nich aż 11 medali. W kategorii juniorów 17-18-letnich w wadze powyżej 60 kg zwyciężył Karol Parzątka Lipiński, w finale pokonując klubowego kolegę, Michała Jaworskiego. Wśród dziewcząt całe podium przypadło zawodniczkom UKS Drako - kolejno Marlenie Piankowskiej, Samueli Jakubek i Marii Leper. W rywalizacji juniorów 15-16-letnich w wadze do 45 kg pierwsze miejsce zajął Michał Parzątka Lipiński. W rywalizacji zawodników powyżej 55 kg srebrny medal wywalczył Amadeusz Kręczkowski, brązowy Piotr Szafraniec, a tuż za podium uplasował się Krystian Płotka. W zmaganiach ich rówieśniczek w wadze do 60 kg triumfowała Izabela Durawa, która w finale pokonała inną zawodniczkę z Bytowa, Arlenę Gostomczyk. Na 4 pozycji uplasowała się Marcelina Hinz. W kategorii zawodników 11-12-letnich w wadze do 33 kg bezkonkurencyjny był Adam Jaworski. Niewiele do medalu zabrakło sklasyfikowanej na 5 pozycji Magdalenie Korobowicz w rywalizacji dziewcząt w wadze do 40 kg.

- To był dla nas wyjątkowo udany turniej. Na szczególne słowa uznania zasłużył Adaś Jaworski, który walczył po prostu pięknie. Technicznie umie już bardzo dużo. Według mnie jest to materiał na mistrza Polski, a może nawet międzynarodowego czempiona. Za charakter i wolę walki wyróżniłbym Izę Durawę. Wygrała kategorię do 60 kg, ważąc tylko 47 kg. To nie lada wyczyn - ocenia K. Kurkiewicz.

Szkoleniowiec wyniki zawodników w Gdańsku uznaje za dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski Północnej, które odbędą się w marcu w Międzyzdrojach (woj. zachodniopomorskie). - Pewnie nie pojedziemy na mistrzostwa tak licznym składem. Teraz udało się tylko dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, które zorganizowało nam transport autokarem. Liczę, że ponownie pokażemy się z dobrej strony i zajmiemy wysokie lokaty - mówi K. Kurkiewicz.

D.Z.

ZDJ.264. W kategorii zawodniczek 17-18-letnich reprezentantki UKS Drako Bytów zajęły całe podium. Od lewej: Marlena Piankowska, Maria Leper i Samuela Jakubek.